MUSTAFA ÖNCEL KOMPOZİSYON YARIŞMASI

KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK

Mustafa Öncel Kompozisyon Yarışması
Selçuklu Holding Onursal Başkanı merhum Mustafa Öncel anısına, kurucuları arasında yer aldığı Konyalılar Derneği tarafından 'Memleket Sevdası' konulu kompozisyon yarışması düzenlenmektedir.

Yarışma, Konya nüfusuna kayıtlı ve İstanbul'da okuyan tüm üniversite öğrencilerine açıktır. İlgilenen adaylar için şartname bilgileri aşağıda yer almaktadır. Başvuru formuna ise https://goo.gl/Ka3Ykw adresinden ulaşılabilir.

Son Başvuru Tarihi: 31 Mart 2018'dir.

Birincilik Ödülü: 5.000 TL
İkincilik Ödülü: 4.000 TL
Üçüncülük Ödülü: 3.000 TL

Yarışma Şartnamesi:
1- Yarışmaya; Konya nüfusuna kayıtlı ve İstanbul’da eğitim/öğrenim hayatına devam eden üniversite öğrencileri başvurabilir.
2- Kompozisyonun Konusu: Memleket Sevdası. (Not: Yazılar siyasi içerikli olmayacaktır.)
3- Yarışmaya katılan yazılar, yazılı ya da görsel basında veyahut hiçbir yerde ve ortamda yayımlanmamış olmalıdır.
4- Başvurular sadece elektronik ortamda Google form uygulaması yardımı ile kabul edilecektir. Kompozisyonu yükleyebilmek için bir Google hesabından oturum açmanız gerekecektir. Katılımcı, başvuru formunda kendisinden istenen bazı bilgileri (Adı, Soyadı, TCKN, Okul Adı, Bölüm, Nüfus İli, İlçesi, Cep Telefonu, E-Posta Adresi vb..) doğru olarak giriş yapacaktır.
a. Kompozisyonlar Microsoft Office Word programıyla A4 kağıt boyutunda, bir buçuk satır aralığıyla, 12 punto, Times New Roman karakteriyle beş sayfayı geçmeyecek şekilde yazılmalıdır. Kompozisyonu içeren MS Word dosyasının adı Kompozisyonun başlığı olmalıdır.
b. Kompozisyonların değerlendirmesinde; jüriye yazılar sıra numarası verilerek iletilecek ve yazarların isimleri değerlendirme sırasında saklı kalacaktır.
5- Son başvuru tarihi 31 Mart 2018’dir.
6- Sonuçlar 2018 yılı Mayıs ayı içinde yapılacak toplu etkinlik ve ödül töreninde açıklanacak olup, hemen akabinde www.konyader.com web sitesinden ve Konyalılar Derneği sosyal medya hesaplarından ilan edilecektir.
7- Her katılımcı yalnızca bir adet kompozisyon ile başvurabilir.
8- Ödüller; Birinci’ye: 5.000TL , İkinci’ye: 4.000TL , Üçüncü’ye: 3.000TL
9- Şartnameye uymayan katılımcıların kompozisyonları değerlendirmeye tabi tutulmayacaktır.
10- Katılımcı, Konyalılar Derneği web sitesinde, sosyal medya hesaplarında yayımlanacak kompozisyonu için herhangi bir telif hakkı talep etmeyeceğini peşinen kabul etmektedir.
11- Eserlerin yazımında TDK Yazım Kılavuzu’na uyulmalıdır.
12- Eserler milli ve manevi değerlere, genel ve evrensel ahlak ile insanlık ilkelerine uygun olmalı ve siyasi içerik taşımamalıdır.
13- Yarışmaya katılan eserlerin, intihal olması (çalıntı) veya suç unsuru içermesi vb. durumlarda (yayınların) içindeki tüm bilgilerin hukuki ve cezai sorumluluğu yazara aittir.
14- İhtilaf halinde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.
15- Yarışmaya katılanlar yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılacaktır.
16- Yarışmayla ilgili her türlü duyuru, yapılabilecek değişiklik “www.konyader.com” web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından (instagram.com/konyader – twitter.com/konyader – facebook.com/konyader) ilan edilecektir.